Gå til hovedinnhold

Søker bolig for 1 person fra 01.06.2026


Ønsket bolig

  • Boligtype Hybel, Leilighet
  • Beliggenhet Trondheim

Betingelser

  • Antall1 person
  • Maks leie7 000,-
  • LeieperiodeLangtidsleie
  • Fra dato01.06.2026

Om leietaker

  • Studiestatus Ikke student
  • Sivilstatus I et forhold
  • Festvaner Fester ikke

Utfyllende informasjon

Hei.
Jeg er Ole V. Bjorøy-Kirkeby.
35 år. Stille, rolig og veldig privat person.
Stabil økonomi. Røyker ikke.

Ser etter rundt 25m², med privat bad, toalett og kjøkken.
Har et max budsjett på 7000kr, for leie og alle andre utgifter.
Jeg forhandler ikke på private fasiliteter, eller maxpris.

Jeg kan forhandle på:

Areal.
25m² er en god sone, men så lenge fasilitetene er private, kan arealet være mindre.

Bakkenivå, eller med heis.
Kjæresten er rullestolbruker. Et av de primære grunnene for at jeg nå flytter. Jeg bor i dag i tredje etasje, ingen heis, trang trapp.

Hvitevarer.
Ønsker vaskemaskin, tørketrommel og oppvaskemaskin, eller plass for sagte maskiner, så jeg kan instalere egne.
Klimakontroll, kjekt om boligen er utstyrt, men jeg har min egen flyttbare.

Møblert.
Ikke nødvendig, eller ønsket. jeg har mine egne møbler.

Naboer.
Ønsker stille og rolige. Går fint med selskap/besøk og smålyder ut kveld og natt. Men høylytt fest, og lyder gjennom hele natten, til morgenen blir for mye. Jeg har ofte søvnvansker, så er ofte våken på nattestid, og sovner på morgenen. Jeg hadde to norske student naboer, som brukte å skravle til 07:00, reglemessig gjennom studieåret. Jeg brukte å like den dialekten, men nå gir den meg frysninger.

Bydel.
Mer eller mindre østbyen.
Øst fra Nidelva. Ila og sentrum går, selv om de er på feil sideav elva. Ikke lengre sør en Nidarvoll, med E6 som en myk grense. På Ranheim går fint, men ikke lengre øst.
Jeg bor i dag på Persaunet. Nesten perfekt plasert for mine behov.

Leiepris.
Jeg foretrekker å ha alle utgifter inkludert i leiekontrakten.
Jeg er villig å forhandle en høyere fastpris, men bare opp til max 7000kr, for denne avtalen. Jeg betaler gjerne litt mer, for litt mindre papirarbeid.

Dyrehold.
Har ingen dyr nå, men vurderer å adoptere en innekatt.
Forhåpentligvis.

Den andre primære grunn for å flytte.
Leien går oppover, og jeg har nå viktigere prioriteter å bruke resurser på. En reduksjon på bolig utgifter gir meg mere flexibilitet. Kjæresten studerer i Oslo, og jeg har lyst å reise på besøk oftere. Planen er å finne en plass sammen her i Trondheim, når studiet er ferdig om 1-2 år.

Ønsker langtidsleie/kontrakt på 1-2 år.

Logg inn for å kontakte annonsøren

Om Hybel

Hybel tilbyr en markedsplass for utleie av bolig samt et komplett forvaltningssystem for utleie av bolig og næringseiendom. Hybel tilbyr blant annet digital opprettelse og signering av leiekontrakter og overtakelsesprotokoller, utleieforsikring, innboforsikring, fakturering av leie, opprettelse av depositumskonto, depositumsgaranti, kredittsjekk og ID-verifisering av leietakere.

Hybel Logo © Hybel AS 2026