Mann 32 år søker bolig for 2 personer fra 15.01.2026
Ønsket bolig
- Boligtype Leilighet, Hus
- Beliggenhet Drammen, Modum, Øvre Eiker
Betingelser
- Antall2 personer
- Maks leie13 000,-
- LeieperiodeLangtidsleie
- Fra dato15.01.2026
Om leietaker
- Studiestatus Ikke student
- Jobbstatus Fulltidsjobb
- Utdannelse Videregående fagskole (Lukas), høyskole (Stine)
- Arbeid Eget firma
- Sivilstatus Gift
- Renslighet Ryddig
- Festvaner Fester ikke
- Kjæledyr Hund
- Interesser Bil, Dyr, Fisking, Friluft, Hagearbeid, Håndarbeid, Hekling, Kunst, Maling, Musikk, Natur, Ski, Snekring
Utfyllende informasjon
Vi er et ektepar på henholdsvis 30 (snart 31 - Stine) og 32 (Lukas) år.
Vi flyttet til Prestfoss i fjor, fra egeneid hus i Svelvik. Årsaken til flytting så fort er fordi nåværende huseier skal selge huset vi leier.
Stine er utdannet biopat og helsesekretær, og holder på å utdanne seg ferdig som grafisk designer. Jeg selv er utdannet helsefagarbeider og elektriker.
Vi har en drøm om på sikt å skaffe oss et eget småbruk, men vi solgte huset i Svelvik med ganske heftig tap, så per dags dato passer leie - type langtids - oss veldig bra 😊
Vi har en liten/ medium hund, gatemix fra Mexico, på drøyt 13kg. Vi har hatt henne i overkant av 10 år. Hun er minimum 11 år gammel (fødselsdato er ukjent), husrein, lydig, og veldig folkekjær. Hun har heller ikke helt funnet ut hvordan bjeffing fungerer - noe vi synes er helt ålreit 😅 (vi tar henne gjerne med på en eventuell visning så dere kan treffe henne også).
Stine er midt i oppstartsfasen av egen bedrift som grafisk designer. Lukas - altså meg selv - er det samme, men innenfor mer fysisk kunst/ artisteri.
Vi driver med mye rart; maler, tegner, snekrer, musikk, hekler, alt som er kreativt er veldig moro. Vi har også hatt grønnsakshage alle steder vi har bodd (litt mer plass her i Prestfoss enn det var i Svelvik) og synes dette er moro å holde på med.
Jeg er per dags dato ufør, grunnet migrene. I mange tilfeller anses dette som en negativ sak; jeg tenker at dette betyr at vi er en trygg betaler til tross for å være i oppstartsfasen av hvert vårt firma.
Stine har allerede fast inntekt i sitt firma.
Vi er heller ikke fremmede for å ta i et tak, og bidrar mer enn gjerne der det skulle vært behov for oss på eiendommen! Det syns vi bare er moro!
Som tidligere huseiere selv vet vi også godt hvordan et hus og en eiendom skal behandles, og vi tenker at det er en selvfølge å gjøre nettopp dette når vi leier også 😊
Vi kan vise til god referanse fra nåværende huseier, og kan helt sikkert få referanse fra tidligere huseiere fra før vi eide selv dersom dette er ønskelig.
Vi er rolige folk, festing orker vi ikke, høy musikk er ikke et tema (jeg som driver med musikk har eget utstyr for dette som gjør at det kun er meg som hører det 😅), vi røyker ikke, og vi har to biler (men den ene er i en salgsprosess nå, så forhåpentligvis kun én bil innen flytting).
Dersom dere lurer på noe mer om oss er det bare å ta kontakt. Vi stiller gjerne på visning så vi får hilst 😊