Gå til hovedinnhold

Kvinne 36 år søker bolig for 1 person fra 29.05.2026


Ønsket bolig

  • Boligtype Rom i bofellesskap, Rom i leilighet, Hybel, Leilighet, Hus
  • Beliggenhet Asker, Ås, Bærum, Fredrikstad, Jessheim, Kristiansand, Lillestrøm, Lørenskog, Lund, Moss, Nesodden, Nittedal, Nordre Follo, Oslo, Vestby

Betingelser

  • Antall1 person
  • Maks leie11 500,-
  • LeieperiodeLangtidsleie
  • Fra dato29.05.2026

Om leietaker

  • Studiestatus Ikke student
  • Jobbstatus Deltidsjobb
  • Utdannelse 3 år fagskole
  • Arbeid Fast ansatt, skuespill/filmbransjen
  • Sivilstatus Singel
  • Renslighet Ryddig
  • Festvaner Fester ikke
  • Kjæledyr Hund
  • Interesser Iskaffe, Musikk/film/serie, Interiørdesign, Kunst, Diktskriving, Språk/kultur/reise

Utfyllende informasjon

Ser etter en egen liten leilighet eller ett rom i kollektiv (med eget bad hvis mulig) og helst kun sammen med andre kvinner (ikke heterofile sis menn. Homofile menn kan vurderes). Ønskes leid for kvinne på 36 år med en hund på 5 år. Det er viktig at et rom i kollektiv har egen lås eller kodelås. Ikke bare en universal soveromsnøkkel som kan låse opp et hvilket som helst rom i kollektivet.

Hunden er en jentehund, myndeblanding (ligner en Whippet) på 20 kg med kort/lite pels og er selvfølgelig husren og ligger for det meste i ro i en seng i leiligheten/på rommet og trenger derfor veldig lite plass.

Jeg røyker ikke, har ikke fest og jeg liker å ha det rent og ryddig. Jeg tar godt vare på leiligheten og ønsker meg å bo i en leilighet som er i veldig god stand, til en fornuftig pris.

Jeg er utdannet skuespiller. Jeg har en lav, men stabil og fast inntekt på rundt 23.000 kr i mnd etter skatt + varierende ekstra inntekter fra freelance jobber.

Vil ikke bo i sokkel/kjeller/1.etg eller loftsleilighet inni noens enebolig hvor utleier bor enten over eller under. Helst høy 1.etg eller høyere i blokk eller inni ett hus som har flere separate leiligheter. Eller en leilighet oppå feks et lokale.

Det er viktig at jeg ikke trenger bil for å bo der. Jeg må kunne gå til butikker og til enten buss, t-bane, trikk, båt eller tog. Hvis det bare er tog/båt og buss der og jeg må ta buss til toget/båten, så er det sannsynligvis for mye styr, men det kommer litt ann på hvor det er. Det er uaktuelt å måtte ta buss til t-banen i Oslo feks. Å ta buss til toget i Kristiansand derimot er greit hvis det er nærme butikker.

Jeg er fleksibel ang innflyttingsdato. Kan flytte inn når som helst og helst så fort som mulig.

Jeg ønsker å kjøpe depositumsgaranti fra Tryg forsikring gjennom Hybel.no, hvis depositumsbeløpet er høyt eller husleien er høy. Hvis husleien er feks 8000 kr og depositumet er feks 16.000 kr går det fint å stille med fysisk depositum, men jeg foretrekker depositumsgaranti hvis mulig. Jeg kan svare på alle spørsmål ang hvordan garantien fungerer. Bare spør. Det er ikke det samme som Nav-garanti. Det er like trygt som eller tryggere enn fysisk depositum. De fleste utleiefirmaer tilbyr depositumsgaranti.

Link til depositumsgaranti:
https://hybel.no/depositumsgaranti/

Foretrekker husleie med alt inkludert, med mindre jeg tegner eget strømabonement og vv og oppvarming enten går på strømutgiftene eller er inkl i husleien hvis vv og oppvarming er på en egen regning.

Jeg ønsker en fleksibel avtale ang oppsigelsestid og utflyttingsdato hvis/der det er mulig. Hvis jeg blir sagt opp trenger jeg minst tre mnd oppsigelsestid, men hvis jeg sier opp selv ønsker jeg helst kun én eller to mnd oppsigelsestid. Det tar mye lengere tid å finne ett nytt sted å bo for meg med hund, enn å finne ny leietaker for de som leier ut. Mange annonser legges også ut som "ledig omgående" eller om veldig kort tid, særlig i Oslo. Altså har tre mnd oppsigelsestid fra min side ofte ikke noe for seg. Dette kommer selvfølgelig ann på situasjonen og området leiligheten ligger i, det har jeg forståelse for.

Logg inn for å kontakte annonsøren

Om Hybel

Hybel tilbyr en markedsplass for utleie av bolig samt et komplett forvaltningssystem for utleie av bolig og næringseiendom. Hybel tilbyr blant annet digital opprettelse og signering av leiekontrakter og overtakelsesprotokoller, utleieforsikring, innboforsikring, fakturering av leie, opprettelse av depositumskonto, depositumsgaranti, kredittsjekk og ID-verifisering av leietakere.

Hybel Logo © Hybel AS 2026