Mann 41 år søker bolig for 1 person fra 01.08.2026
Ønsket bolig
- Boligtype Hybel, Leilighet, Hus
- Beliggenhet Årstad, Askøy, Bergen, Fana, Fjell, Fyllingsdalen, Laksevåg, Landås, Minde, Nesttun, Os, Sandviken
Betingelser
- Antall1 person
- Maks leie11 000,-
- LeieperiodeLangtidsleie
- Fra dato01.08.2026
Om leietaker
- Jobbstatus Fulltidsjobb
- Arbeid Drift av nettsider og nettjenester
- Sivilstatus Singel
- Renslighet Veldig ryddig
- Festvaner Fester sjelden
- Interesser Trening, Låtskriving/komposisjon, Film, Fjelltur/tur, Musikk, Natur, Markedsføring
Utfyllende informasjon
*Han skulle bare leie leilighet på HYBEL. Så skjedde dette.* 😱
En 41 år gammel bergenser var på jakt etter et nytt sted å bo. Målet var enkelt: å lage en boligannonse som skilte seg litt ut.
Første forsøk ble... helt greit. En trygg og ryddig tekst om en «rolig mann som søker bolig». Problemet var bare at den hørtes ut som hundrevis av andre annonser.
Så fikk han en annen idé...
Hei! Jeg heter Sindre, og som du sikkert skjønner, er det jeg som er personen i denne historien.
For noen år siden levde jeg faktisk av å få folk til å lese én setning til. Ironisk nok håper jeg at akkurat det kan hjelpe meg med å finne et nytt hjem.
Hvis du leier ut bolig, tipper jeg at du ønsker deg én ting mer enn noe annet: en leietaker som gjør livet litt enklere – ikke mer komplisert.
Jeg vet at tillit ikke skapes av fine ord, men av å holde det man lover. Derfor tenker jeg at det kanskje er enklere å fortelle litt om hvordan jeg er som leietaker.
Litt om meg:
• 41 år og bor alene.
• Røyker ikke.
• Ingen husdyr.
• Rolig kar.
• Betaler husleien til avtalt tid.
• Svarer når du sender en melding.
• Liker å ha det ryddig og ordentlig rundt meg.
• Tar godt vare på boligen.
• Sier ifra dersom noe skulle oppstå.
• Ønsker et langvarig leieforhold.
• Referanser kan selvfølgelig oppgis.
Hvis du fortsatt leser – strålende! Kanskje boligen din og jeg kan være en god match.
Når arbeidsdagen er over, setter jeg mest pris på noe ganske enkelt: et rolig, hyggelig og ryddig sted det er godt å komme hjem til.
Jeg håper å finne et sted hvor jeg kan bli boende en stund. Ikke bare fordi det er praktisk, men fordi jeg tror de beste leieforholdene er de hvor både leietaker og utleier kan senke skuldrene og vite at ting fungerer.
Jeg er fleksibel når det gjelder beliggenhet. Minde, Landås, Laksevåg, i Sandviken, Bergen sentrum, Fyllingsdalen, Bergen vest, Fana... Askøy/Sotra dersom det er rett over broen, Os er også aktuelt. 😊
Når det gjelder selve boligen, er jeg åpen for både møblerte, delvis møblerte og umøblerte alternativer.
Oppvaskmaskin på kjøkkenet og kjøleskap med fryser hadde selvfølgelig vært et stort pluss, og inkludert strøm er en hyggelig bonus – men ingen av delene er avgjørende dersom resten føles riktig.
Jeg kan flytte inn både i juli og august.
Kanskje er det akkurat din bolig som blir mitt neste hjem...? 🏠
Har du lest helt hit og tenker at dette kan være en god match, blir jeg veldig glad for en melding. Så tar vi en hyggelig prat og ser om det føles riktig for begge.
Så... kanskje snakkes vi snart? 😊
Og hvis ikke – tusen takk for at du tok deg tid til å lese alt sammen. Jeg ønsker deg en riktig god sommer ☀️ DEL gjerne annonsen dersom du tror at noen andre kan ha noe til meg 🫶
Hilsen
Sindre Låstad