Rom i bofellesskap Hollendergaten 3, Bergen
Om boligen
- BoligtypeRom i bofellesskap
- Areal10 m2
- Antall rom1 ledig rom
- Etasje3. etasje
- LeieperiodeLangtidsleie
- Ledig fra12.08.2026
Betingelser
- Månedsleie10 500
- Inkludert Oppvarming, Varmtvann, Internett
- Depositum20 000
-
Godtatt sikkerhet
Depositumskonto
NAV-garanti
Depositumsgaranti
Samme sikkerhet til kun
15% av depositumsbeløpet
Fasiliteter
- Alarm
- Balkong
- Bredbåndstilknytning
- Hvitevarer
- Moderne
- Møblert
- Vaktmester-/ Vektertjeneste
Utfyllende informasjon
Rom i bofellesskap - 10m^2
Rom i hyggelig guttekollektiv like ved Bryggen
På grunn av et uventet studie- og destinasjonsbytte skal jeg ikke lenger studere i Bergen som opprinnelig planlagt. Jeg ser derfor etter en hyggelig og pålitelig person som kan overta rommet og plassen min i bofellesskapet fra august.
Leiligheten ligger svært sentralt i Hollendergaten, like ved Bryggen og Bergen sentrum. Her bor du med kort vei til butikker, restauranter, treningssentre, kollektivtransport og de fleste studiestedene i Bergen.
Det bor allerede tre hyggelige og oppegående gutter i leiligheten. Alle skal begynne på ulike studier i Bergen til høsten. Vi ser derfor etter en sosial, ryddig og ansvarsbevisst person som ønsker å bli en del av et trivelig og inkluderende bofellesskap.
Leiligheten er på omtrent 100 m² og går over to etasjer. Den har fire soverom, to stuer, to bad og privat balkong. Det er dermed gode fellesarealer og god plass til at alle kan være sosiale, samtidig som man har mulighet til å trekke seg tilbake og ha privatliv.
Leiligheten leies ut møblert, med oppvarming, varmtvann og internett er inkludert i leien. Kjøkkenet har nødvendige hvitevarer og god plass til oppbevaring.
I kollektivet ønsker vi en god balanse mellom et sosialt miljø og et rolig sted å bo og studere. Samtidig er det viktig at alle viser hensyn og respekterer hverandres behov for privatliv, søvn og studiero.
Leiligheten passer spesielt godt for en student eller ung voksen som ønsker å bo sentralt sammen med andre i samme livssituasjon. Vi ser etter noen som er pålitelig, omgjengelig og innstilt på å bidra til at kollektivet blir et hyggelig hjem for alle.
Sentral beliggenhet
Fra leiligheten er det kort vei til blant annet:
– Bryggen og Vågen
– Fløibanen og flotte turmuligheter på Fløyen
– dagligvarebutikker, restauranter og kaféer
– bussforbindelser fra Bryggen og sentrum
– Bybanen og Bergen busstasjon
– Universitetet i Bergen og Det juridiske fakultet
– BI Bergen, NHH og HVL Kronstad
Rommet er tilgjengelig fra 12. august 2026. Ta gjerne kontakt med litt informasjon om deg selv, hva du skal studere eller jobbe med, og hva du ser etter i et bofellesskap.
Beliggenhet
Adresse: Hollendergaten 3, 5017 Bergen
Viktig informasjon om strømavtale ved kontraktsinngåelse
Hvis leiekontrakten opprettes og signeres via Hybel, og det er avtalt at
leietaker skal tegne egen strømavtale, er det et krav at avtalen
bestilles fra en av våre kommersielle samarbeidspartnere i forbindelse med
signering av leiekontrakten.
Dette gjøres for å sikre at leietaker har en strømavtale ved innflytting.
Avtalen har ingen bindingstid, og leietaker står fritt til å bytte til en
annen strømleverandør etter at kontrakten har startet.
Sist endret: 12.07.2026 16:34