Gå til hovedinnhold

Leilighet, 5 roms Breistølen 41, Bergen


Om boligen

  • BoligtypeLeilighet
  • Areal99 m2
  • Antall rom5 roms
  • Antall soverom2 rom
  • Etasje1. etasje
  • LeieperiodeKorttidsleie
  • Ledig fra15.06.2026

Betingelser

  • Månedsleie19 000
  • Depositum20 000
  • Godtatt sikkerhet Depositumskonto
    NAV-garanti
    Depositumsgaranti
Depositumsgaranti fra Tryg
Samme sikkerhet til kun
15% av depositumsbeløpet

Fasiliteter

  • Balkong
  • Bredbåndstilknytning
  • Dyrehold tillatt
  • Fellesvaskeri
  • Hage
  • Hvitevarer
  • Møblert
  • Peis/Ildsted
  • Rolig
  • Turterreng
  • Utsikt

Utfyllende informasjon

Utsiktsleilighet i Sandviken/Breistølen - nærmeste nabo til byfjellene

Vi skal ut på reise, og er på søken etter noen som kan tenke seg å ta hånd om vår leilighet oppe i Fjellsiden her i Bergen mens vi er bortreist. Leiligheten er tilgjengelig 15.06.2026-01.01.2027.

I Breistølen bor du tett på naturen, har tidenes utsikt over byfjorden, Stoltzen og Sandviken. Man er kun 20 min gange unna sentrum, der du har Fjellveien som din hovedrute. Man kan også ta buss nr 10 som går direkte til sentrum, eller bruke Fløybanen. Fra huset er du faktisk aller nærmeste nabo til Tippetue (hovedtursti til Fløyen) og byfjellsgrensen. Foruten balkong med sol fra kl 18 og til solnedgang, deler man hage og uteplatting med resten av huset. Her er det sol døgnet rundt (så lenge det er sol i byen).

Når man bor i Øvre Breistølen, må man være/bli vant til å gå i trapper for å komme opp til huset. Hvis man ikke har noe imot litt trim, så får man til gjengjeld bo i et av de fineste stedene i byen!

I første etasje er det stor stue (44 m2), kjøkken (12 m2), soverom, bad og entre. I underetasjen er det arbeidsstue/hjemmekontor, gang og stort soverom.
I stuene er det flere sofaer kan brukes til seng ved besøk.

Leiligheten har generelt en standard fra 90-tallet; du får ikke siste skrik innen benkeplater fra HTH eller baderom i mikrosement. Til gjengjeld får du en furuleilighet med enormt mye sjarm (synes vi, som bor her fast)!

Dyrehold tillatt. Ikke-røyk. Fellesvaskeri (veldig effektivt!), fiberinternett.
Det er flere familier i huset, og det er derfor ikke et sted å ta en fest. Men en øl/glass vin/Solo mens man ser på solnedgangen rett før midnatt fra balkongen, det er jo hygg! Det er ellers veldig viktig for oss at vi har god tone med dere som leier, og at dere hensyntar våre naboer som vi har et veldig godt forhold til!

Ta kontakt hvis dette høres av interesse ut!


Beliggenhet

Adresse: Breistølen 41, 5034 Bergen


Viktig informasjon om strømavtale ved kontraktsinngåelse
Hvis leiekontrakten opprettes og signeres via Hybel, og det er avtalt at leietaker skal tegne egen strømavtale, er det et krav at avtalen bestilles fra en av våre kommersielle samarbeidspartnere i forbindelse med signering av leiekontrakten. Dette gjøres for å sikre at leietaker har en strømavtale ved innflytting. Avtalen har ingen bindingstid, og leietaker står fritt til å bytte til en annen strømleverandør etter at kontrakten har startet.


Annonse-ID: 328085
Sist endret: 08.03.2026 13:11

Logg inn for å kontakte annonsøren

Om Hybel

Hybel tilbyr en markedsplass for utleie av bolig samt et komplett forvaltningssystem for utleie av bolig og næringseiendom. Hybel tilbyr blant annet digital opprettelse og signering av leiekontrakter og overtakelsesprotokoller, utleieforsikring, innboforsikring, fakturering av leie, opprettelse av depositumskonto, depositumsgaranti, kredittsjekk og ID-verifisering av leietakere.

Hybel Logo © Hybel AS 2026