Leilighet, 2 roms Hauchs Gate 9J, Oslo
Om boligen
- BoligtypeLeilighet
- Areal49 m2
- Antall rom2 roms
- Antall soverom1 rom
- Etasje3. etasje
- LeieperiodeLangtidsleie
- Ledig fra01.09.2026
Betingelser
- Månedsleie23 000
- Inkludert Oppvarming, Varmtvann
- Depositum69 000
-
Godtatt sikkerhet
Depositumskonto
NAV-garanti
Depositumsgaranti
Samme sikkerhet til kun
15% av depositumsbeløpet
Fasiliteter
- Balkong
- Bredbåndstilknytning
- Hage
- Heis
- Hvitevarer
- Parkett
- Rolig
- Sentralt
- Turterreng
- Utsikt
- Vaktmester-/ Vektertjeneste
Utfyllende informasjon
Schultzehaugen v/ A.Kiellands plass.Delikat, romslig 2roms m/balkong mot Akerselva.Inkl v-vann & fyring.Ledig fra 1.9.
Velkommen til sjarmerende parkidyll i Schultzehaugen ved Alexander Kiellands plass med Akerselva som nærmeste utsyn og nabo. Leiligheten har en åpen og romslig planløsning med entré, åpen stue- og kjøkkenløsning med store vinduer og frodig utsikt, stort baderom, soverom med gode garderobeløsninger og ekstra walk-in-closet. Stor bod i underetasje.
Høydepunkter:
Utsikt over Akserselva og Åmodt Bru
Morgensol på balkongen
Enkel heisadkomst
Stille og rolige omgivelser i fredet hage
Umiddelbar nærhet til dagligvarebutikk
Svært lave strømkostnader - varmtvann og fyring er inkludert
Boligen leies ut umøblert, men inkludert hvitevarer: kombiskap, vaskemaskin, oppvaskmaskin, komfyr med ovn. Frittstående hvitevarer medfølger så lenge de virker, reparasjon/bytte inngår ikke i leieavtalen. Leietaker tegner eget abonnement for strøm og egen innboforsikring.
Parkering / Garasje
I området er det beboerparkering og gateparkering etter til enhver tid gjeldende satser og bestemmelser. Det er ledig garasjeplass til leie i lukket anlegg Hauchs gate 7-9 og Maridalsveien 33, som annonsers på oppslagstavle i gang til sameiet.
Adkomst
Det er kun 300 meter til holdeplassene ved Telthusbakken og Alexander Kiellands plass. Bussforbindelser fra Alexander Kiellands plass inkluderer blant annet linje 21, 34, 37 og 54, med hyppige avganger til store deler av Oslo.
Schultzehaugen har en sentral og attraktiv, men samtidig tilbaketrukket og idyllisk, beliggenhet nedenfor Alexander Kiellands plass. Området er avskjermet og inngjerdet og svært barnevennlig. Beboerne har tilgang til et privat og unikt parkanlegg kjent som "Edens Hage" en fredet og over 100 år gammel privat frukthage med sittegrupper, griller samt lekeplass. Alexander Kiellands plass er et knutepunkt mellom Grünerløkka, St.Hanshaugen og Sentrum. Leiligheten ligger i umiddelbar nærhet til dagligvare, offentlig kommunikasjon, skoler og barnehager, samt flere populære serveringssteder på Alexander Kiellands, herunder Tranen med Åpent Bakeri på dagtid og Lofthus Samvirkelag på kveldstid, Colonel Mustard og baren St. Pauls Boutique. Få meter unna leiligheten finner man Kiellands Hus med Vinmonopol, sushi, Coop Mega, Apotek og Kafeer. Videre er det kort gange til Ringes park med Kino, SATS, frisørsalong, matbutikker og en rekke andre service tilbud. Det er kort vei til Grünerløkka. Her yngler det av variert tilbud innenfor både restauranter, unike butikker, cafeer og barer. Av butikker finnes det alt fra antikvitetsbutikker til små originale klesbutikker. Det er også mange spennende caféer, barer og spisesteder nedover Løkka. Fra boligen er det gangavstand til Vulkan-området med bl.a. Bar Vulkan, Døgnvill Burger, og Mathallen med sitt store utvalg av delikatesseforretninger og spennende spisesteder. Utenfor leiligheten renner Akerselva med hyggelige turmuligheter. Akerselva har status som et verneverdig kulturområde, med flotte turveier langs elven som strekker seg fra Maridalen i nord og helt til Bjørvika og Sentrum i sør. Kort vei til Ilaparken, som er perfekt for grilling og sosiale aktiviteter på sommerstid. I Iladalen finnes det et flott aktivitetsanlegg som byr på mye moro for alle. Det er sykkeløvingsbane for de yngste, trimapparater, klatrenett, lekeapparater, trampoliner, bordtennisbord og kunstgressbane. Ellers gode tur og rekreasjonsmuligheter i Sofienberg parken, Kubaparken, ballplassen og området rundt Nedre Foss Gård, Birkelunden park, Olaf Ryes plass, Torshovdalen og St.Hanshaugen samt Bislett bad.
Hilsen fra dagens leietakere
Vi har trivdes utrolig godt i denne leiligheten. Den er lys, romslig og praktisk, og den grønne utsikten mot Akerselva gjør hverdagen ekstra hyggelig året rundt.
Noe av det vi kommer til å savne aller mest er den flotte, private hagen. Her har vi tilbrakt mange fine sommerdager med grilling, gode samtaler og besøk av venner. Det rolige suset fra fossen i bakgrunnen gir området en helt spesiell atmosfære som er vanskelig å finne andre steder så sentralt i Oslo.
Nabolaget er rolig, hyggelig og grønt, samtidig som alt man trenger finnes innen kort gangavstand. Vi flytter kun fordi vi har kjøpt egen bolig, og anbefaler leiligheten på det varmeste til neste beboer.
Visningsinformasjon
Ta gjerne kontakt for avtale visning.
Beliggenhet
Adresse: Hauchs Gate 9J, 0175 Oslo
Viktig informasjon om strømavtale ved kontraktsinngåelse
Hvis leiekontrakten opprettes og signeres via Hybel, og det er avtalt at
leietaker skal tegne egen strømavtale, er det et krav at avtalen
bestilles fra en av våre kommersielle samarbeidspartnere i forbindelse med
signering av leiekontrakten.
Dette gjøres for å sikre at leietaker har en strømavtale ved innflytting.
Avtalen har ingen bindingstid, og leietaker står fritt til å bytte til en
annen strømleverandør etter at kontrakten har startet.
Sist endret: 03.06.2026 13:11