Gå til hovedinnhold

Hybel, 1 roms Gruvelia 16, Oslo


Om boligen

  • BoligtypeHybel
  • Areal35 m2
  • EtasjeSokkel
  • LeieperiodeLangtidsleie
  • Ledig fra01.05.2024

Betingelser

  • Månedsleie10 000
  • Inkludert Internett
  • Depositum30 000
  • Godtatt sikkerhet Depositumskonto

Fasiliteter

  • Bredbåndstilknytning
  • Garasje/P-Plass
  • Hvitevarer
  • Moderne
  • Rolig
  • Turterreng

Utfyllende informasjon

Moderne hybel på Ammerud

Vi er en familie som leier ut en sokkelhybel i en tomannsbolig. Boligen er fra 2016. Alt er velholdt og pent. Hybel har egen inngang. Hybelen består av kombinert stue/kjøkken/sov i åpen løsning, eget bad, og et separat rom med vindu som kan benyttes som lager/kontor. Hybelen har integrerte hvitevarer fra Miele på kjøkken og AEG vaskemaskin og tørketrommel på badet. Det er varmekabler på stue/kjøkken og bad. Separat rom har panelovn.

Leiligheten er umøblert med unntak av hvitevarer. Leietaker disponerer 5m2 bodplass til sykkel/ski i et separat anneks. Hybelen disponerer en fast parkeringsplass i tilknytning til huset. I tillegg er det er gode muligheter for gateparkering i kort gåavstand fra hybelen. Tomannsboligen over hybelen leies per i dag ut til et voksent par, da vi som eiere har flytta bort midlertidig pga. jobb. Det er noe lytt mellom etasjen, så litt lyd fra de som bor over må påregnes.

Hybelen passer for en enslig beboer eller for et par uten barn. Ønsker kun voksne beboere.

Hybelen har felles strøm med hovedhuset. Hybelen dekker 25% av de totale strømkostnadene og gjøres opp en gang i året. Dette dekker også for varme og varmtvann. Strøm belastes med 750kr/mnd a konto i tillegg til husleie. Erfaringsmessig stemmer dette bra med årsforbruk.

Nærområdet
Gruvelia ligger i et pent og rolig eneboligområde rett inntil Lillomarka med flotte friluftsmuligheter. På vinteren kan man spasere bort til skiløypene, og på sommeren er det et eldorado av skogsveier og stier. Ferskvannene Vesletjern og Steinbruvann ligger like ved og er flotte badeplasser og rekreasjonsområder.

Kollektivt
Kollektivt tar det ca. 21 min til Oslo Bussterminal med ekspressbussene som går 4 ganger i timen, og 19 min til Oslo S med t-bane linje 4 og 5.
Flybussen passerer også Ammerud opptil to ganger i timen og tar deg til Gardermoen på 37minutter.
Gåavstand til kollektivknutepunkt er ca. 15 min.

Kontrakt
Standardkontrakt fra Hybel.no benyttes. Husordensregler kommer i tillegg. Ønsker kun langtidsleie, minimum. 1 år. Gjensidig 3 måneders oppsigelse.

Send en melding og fortell litt om deg selv! :) Henvendelser med lite eller ingen info blir ikke besvart. Henvendelser som spør om det som allerede er opplyst om i annonsen blir heller ikke besvart. Hybelen er tilgjengelig så lenge den ligger ute. Referanse og bekreftelse på inntekt vil bli bedt om ved evt. leieavtale.


Visningsinformasjon

Hybelen er for tiden utleid. Visning gjennomføres i en helg etter avtale.


Beliggenhet

Adresse: Gruvelia 16, 0957 Oslo


Viktig informasjon om strømavtale ved kontraktsinngåelse
Hvis leiekontrakten opprettes og signeres via Hybel, og det er avtalt at leietaker skal tegne egen strømavtale, er det et krav at avtalen bestilles fra en av våre kommersielle samarbeidspartnere i forbindelse med signering av leiekontrakten. Dette gjøres for å sikre at leietaker har en strømavtale ved innflytting. Avtalen har ingen bindingstid, og leietaker står fritt til å bytte til en annen strømleverandør etter at kontrakten har startet.


Annonse-ID: 264882
Sist endret: 01.03.2026 02:27

Logg inn for å kontakte annonsøren

Om Hybel

Hybel tilbyr en markedsplass for utleie av bolig samt et komplett forvaltningssystem for utleie av bolig og næringseiendom. Hybel tilbyr blant annet digital opprettelse og signering av leiekontrakter og overtakelsesprotokoller, utleieforsikring, innboforsikring, fakturering av leie, opprettelse av depositumskonto, depositumsgaranti, kredittsjekk og ID-verifisering av leietakere.

Hybel Logo © Hybel AS 2026