Hybel, 1 roms Iduns Gate 1C, Oslo
Om boligen
- BoligtypeHybel
- Areal10 m2
- EtasjeIkke spesifisert
- LeieperiodeLangtidsleie
- Ledig fra01.08.2026
Betingelser
- Månedsleie9 500
- Inkludert Varmtvann, Kabel-/Digital-TV
- Depositum28 500
-
Godtatt sikkerhet
Depositumskonto
Fasiliteter
- Møblert
- Peis/Ildsted
- Rolig
- Sentralt
- Turterreng
Utfyllende informasjon
Koselig hybel i 4-roms leilighet midt i Oslo sentrum
Jeg har en koselig hybel til leie i en pen 4-roms leilighet fra 1890. Leiligheten er på 76 m2 i klassisk stil, med et moderne bad og kjøkken fra 2019. Den ligger skjermet til i et stille, lukket og vakkert beplantet gårdsrom. Siden jeg er mye borte på reiser, ønsker jeg å leie ut hybel.
Hybelen er på 10 kvm med in utsikt mot midtgården. Rommet leies ut møblert med seng, bord, skrivebord, hylle og garderobeskap, og er beregnet for én person.
Leien inkluderer varmtvann. Strømregning og bredbånd deles mellom de som bor der. Vi har en fin vedovn i leiligheten som kan brukes om vinteren, og det er behagelige varmekabler i gulvet på badet og kjøkkenet. Leiligheten har alt av nødvendige hvitevarer, inkludert vaskemaskin og oppvaskmaskin. Det er også mulighet for oppbevaring av personlige ting på kjøkkenet og badet etter avtale.
Gården har en meget sentral beliggenhet i Oslo sentrum, med et vakkert beplantet gatetun rett utenfor. Både mellomgården og bakgården er sjarmerende og stille. Offisielt ligger leiligheten i bydel Grünerløkka, men befinner seg like på grensen til St. Hanshaugen (Fredensborg) og Torggata. Den ligger idyllisk til ved Akerselva og det vernede området Damstredet med sin sjarmerende småhusbebyggelse.
Det er 3–10 minutters gangavstand til Mathallen, Karl Johans gate, Grünerløkka og Oslo S. I umiddelbar nærhet finner du flotte parker og turmuligheter langs Akerselva, i tillegg til alt av kaféer, kinoer, spise- og utesteder og butikker. Dette er et av de mest spennende områdene i byen, med steder som Vulkan og Oslo Street Food, samt konsertscener som Blå, Rockefeller og Sentrum Scene i kort gåavstand. OsloMet, Arkitektur- og designhøgskolen og Kunsthøgskolen ligger også i nærmiljøet.
Den sentrale plasseringen gjør at man sparer mye penger på kollektivtransport og drosjer. Buss 34 og 54 går rett utenfor, og det er kort vei til både trikkestopp og T-banestasjonen Stortinget via Akersgata.
Visningsinformasjon
Hybelen er fortsatt i bruk, men visning kan avtales.
Beliggenhet
Adresse: Iduns Gate 1C, 0178 Oslo
Viktig informasjon om strømavtale ved kontraktsinngåelse
Hvis leiekontrakten opprettes og signeres via Hybel, og det er avtalt at
leietaker skal tegne egen strømavtale, er det et krav at avtalen
bestilles fra en av våre kommersielle samarbeidspartnere i forbindelse med
signering av leiekontrakten.
Dette gjøres for å sikre at leietaker har en strømavtale ved innflytting.
Avtalen har ingen bindingstid, og leietaker står fritt til å bytte til en
annen strømleverandør etter at kontrakten har startet.
Sist endret: 21.06.2026 20:04
Logg inn for å kontakte annonsøren