Gå til hovedinnhold

Rom i bofellesskap Claus Fastings Gate 17, Bergen


Om boligen

  • BoligtypeRom i bofellesskap
  • Areal9 m2
  • Antall rom1 ledig rom
  • Etasje1. etasje
  • LeieperiodeLangtidsleie
  • Ledig fra01.04.2026

Betingelser

  • Månedsleie5 900
  • Inkludert Internett
  • Depositum15 000
  • Godtatt sikkerhet Depositumskonto
    Depositumsgaranti
Depositumsgaranti fra Tryg
Samme sikkerhet til kun
15% av depositumsbeløpet

Fasiliteter

  • Airconditioning
  • Bredbåndstilknytning
  • Hvitevarer
  • Moderne
  • Møblert
  • Parkett
  • Rolig
  • Sentralt
  • Terrasse
  • Turterreng
  • Utsikt

Utfyllende informasjon

Ledig rom i student bofelleskap

Nå har du en unik mulighet til å bo i et bofellesskap med meget bra kvaliteter i solsiden sentralt i Bergen. Leiligheten ligger nært Fløyen og annet flott turterreng, og det er kun 7 minutter gange ned til Fisketorget i Bergen.

Vi har ett 9 m2 rom til leie i en flott leilighet over to plan i Claus Fastingsgate 17, like ved Skansen. Leiligheten har fem rom. Rommet er tilgjengelig for langtidsleie fra 1. april 2026 til 1.august 2027

I Bofellesskapet bor det to norske menn (25-26 år) og to kvinner fra Frankrike og Tyskland (24 - 25 år).

Vi er meget nøye med å få plass et bofellesskap som passer sammen, og bryr oss om at bofellesskapet fungerer. På visning kan dere få referanse på dette fra nåværende kollektiv. Vi prioriterer å ha studenter i bofellesskapet.

Rommet er møblert med bokhylle, klesskap, stol og seng. Det er god bodplass, og alt kjøkkenutstyr er på plass i leiligheten. Du trenger ikke å oppbevare alle klær på rommet. Det er en felles skyvedørs garderobe. Dersom du har sykkel, kan den oppbevares i avlåst bakgård eller innendørs.

Leiligheten er på om lag 110 m2 og holder god standard med parkett, to nydelige bad, stort flott fellesareal med et moderne kjøkken med lyse og fine soverom - se bildene! Det er lett og holde ryddig på grunn av god plass i fellesrom og gangarealer. Fellesrom er møblerte med sofa og bord, og felles kjøkkenbord med stoler. Kjøkkenet er så stort at det er mulig at flere kan lage mat samtidig.

Det er nydelig liten terrasse av tre utenfor leiligheten. Den er ofte brukt når det er sol i Bergen.

Strøm er ikke inkludert. Det er installert varmepumpe for leiligheten, kledning og vinduer er skiftet samt alle rom er pusset opp. Her er det godt og varmt om vinteren uten at en må fyre for kråkene.

Bofellesskapet ligger sentralt til midt i sentrum med kort gangavstand til alle byens fasiliteter som dagligvarebutikker, uteliv, shoppingmuligheter og byens studiesteder. Det er ca. 10  minutters gange til Torgalmenningen og Festplassen med godt transporttilbud.


Visningsinformasjon

Ta kontakt for å avtale visning


Beliggenhet

Adresse: Claus Fastings Gate 17, 5031 Bergen


Viktig informasjon om strømavtale ved kontraktsinngåelse
Hvis leiekontrakten opprettes og signeres via Hybel, og det er avtalt at leietaker skal tegne egen strømavtale, er det et krav at avtalen bestilles fra en av våre kommersielle samarbeidspartnere i forbindelse med signering av leiekontrakten. Dette gjøres for å sikre at leietaker har en strømavtale ved innflytting. Avtalen har ingen bindingstid, og leietaker står fritt til å bytte til en annen strømleverandør etter at kontrakten har startet.


Annonse-ID: 156450
Sist endret: 21.02.2026 16:34

Logg inn for å kontakte annonsøren

Om Hybel

Hybel tilbyr en markedsplass for utleie av bolig samt et komplett forvaltningssystem for utleie av bolig og næringseiendom. Hybel tilbyr blant annet digital opprettelse og signering av leiekontrakter og overtakelsesprotokoller, utleieforsikring, innboforsikring, fakturering av leie, opprettelse av depositumskonto, depositumsgaranti, kredittsjekk og ID-verifisering av leietakere.

Hybel Logo © Hybel AS 2026